


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 950 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 75 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 75 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 10 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 75 MHz |
Stock: 217
Distributors
pcbx
Unit Price$2.27753
Ext.Price$2.27753
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.27753 | $2.27753 |
| 10 | $1.99626 | $19.96260 |
| 25 | $1.87743 | $46.93575 |
| 50 | $1.80418 | $90.20900 |
| 100 | $1.73380 | $173.38000 |
| 300 | $1.18237 | $354.71100 |
